Wigor


energia życiowa

Żebyśmy każdego dnia tryskali wigorem, nawet po kilku godzinach spędzonych w pracy, to musimy zwrócić szczególną uwagę na kilka aspektów naszego życia. Po pierwsze: regularne treningi. Nie trzeba się od razu zapisywać na siłownię czy do klubu fitness albo klubu crossfitu (stają się one coraz bardziej popularne), nie musimy też wydawać kroci żeby przez wiele lat cieszyć się doskonałą kondycją. Dzięki systematycznym treningom prędzej czy później będziemy mogli cieszyć się wymarzoną sylwetką - wystarczy odrobina silnej woli. Smukła sylwetka z pewnością podniesie nasze morale i zawsze będzie uśmiechała nam się buzia gdy ludzie z podziwem będą oglądać się za nami na plaży (szczególnie płeć przeciwna).

Jeśli mamy nadwagę, to powinniśmy skupić się na treningach aerobowych. Pomiędzy ćwiczeniami nie powinniśmy robić zbyt długich przerw, obciążenie podczas ćwiczeń nie powinno być duże. W serii powinniśmy wykonywać jak najwięcej powtórzeń. W swych treningach warto wybierać takie ćwiczenia, które będą angażowały do pracy jak najwięcej partii mięśni. Wtedy szybko będziemy spalać kalorie i dość szybko powinniśmy zredukować naszą tkankę tłuszczową.

Możemy uprawiać takie sporty jak zwykłe bieganie, nordic-walking, pływanie, jazda na rowerze, siatkówka. Szczególnie pływanie i siatkówka dobrze działa na spalanie tłuszczu zgromadzonego w nadmiarze w naszej tkance tłuszczowej. Jeśli nie chcemy ruszać się z mieszkania, to powinniśmy co najmniej kilkanaście minut w ciągu dnia przeznaczyć na skakanie na skakance. Podczas wykonywania tego ćwiczenia spalamy kila razy więcej kalorii niż podczas zwykłego biegu.

Wśród ćwiczeń na brzuch koniecznie powinniśmy uwzględnić takie, które najbardziej będą oddziaływały na mięśnie skośne - dzięki temu szybko pozbędziemy się boczków. Warto również większą uwagę przyłożyć do treningu dolnych partii mięśni prostych brzucha - prawdopodobnie są one jednymi z najtrudniejszych do odsłonięcia mięśni naszego organizmu.


Żeby nabrać sił witalnych i stale tryskać energią możesz przetestować herbatki ajurwedyjskie,które podnoszą odporność organizmu i do tego pomagają zwalczać wiele dolegliwości. Sprawdź całą gamę herbatek z Himalajów i wybierz coś w sam raz dla siebie.