Cele


Więc jak się zmotywować? W jaki sposób posiąść tą magiczną formułę? Bez wątpienia najprostszym rozwiązaniem jest postawienie sobie w życiu celu. A najlepiej zapisanie sobie go na kartce i w pamięci tak, że kiedy rano wstaniemy to będziemy wiedzieli czego chcemy od życia. Potem będą Ci potrzebne dwie niezbędne cechy- silna wola i ambicja. Można też liczyć na szczęście. Od czasu do czasu niektórym ludziom uda się np. wygrać w totka. Media natychmiast to nagłaśniają, a ludzie w to wierzą, licząc że im też się uda - to wygoda i lenistwo. Praktycznie realizacja celów w życiu wygląda tak, że postanawiamy się od nowego roku zmienić na lepsze. Tworzymy jakiś miesięczny plan i na początku się dość nieźle angażujemy. Zazwyczaj po jakichś 10 dniach przychodzą drobne utrudnienia: zmęczenie, nawał innej pracy, brzydka pogoda, przeziębienie. Potem zastanawianie się czy naprawdę tego potrzebuję „chodzenie na siłownię zabiera mi tyle czasu”, "to głupie - nie widzę efektów”. Po dwóch tygodniach zapominamy o planie, pozostawiając tylko w sobie uczucie beznadziejności.
Prawda jest taka, że kiedy realizujemy swój cel, to nie otrzymujemy żadnej pomocy z zewnątrz, ani od wewnątrz- nasz mózg często bojkotuje nas, bo musi robić coś czego nigdy wcześniej nie robił- to jest dla niego bardzo niewygodne, dlatego stwarza wszelakiego rodzaju wymówki po to, aby zepchnąć człowieka w starą dobrze znajomą mu ścieżkę. Ludzki mózg, aby oswoić się z czymś nowym potrzebuje zwykle 24 dni. Własny umysł można pokonać tylko dostatecznie wysoką ambicją, siłą woli i odpowiednim czasem wystarczającym do realizacji celu. Przy czym nie można wyznaczać sobie celów nieosiągalnych - kiedy zarabiasz 1 500zł, a będziesz chciał w przyszłym miesiącu zarobić kilka milionów to umysł uzna to za niemożliwe.
Marzysz o swoim własnym kącie, który urządzisz tak jak chcesz? Wielu ludzi czuje jednak lekki strach przed wielkimi bankowymi instytucjami. Niestety jeżeli nie postawisz odważnego kroku to może minąć wiele lat zanim uda Ci się zgromadzić pieniądze na własny dom. Tymczasem będziesz nieustannie zatracał majątek na wynajmowanie mieszkania. Pomyśl – przecież te pieniądze mógłbyś wpłacać na swoje własne, niezależne mieszkanie zamiast tracić je bezpowrotnie. Nie musisz się bać tego że bank zapędzi Cię wielkie długi i kłopoty. Zgłoś się do doradcy kredytowego i z jego pomoca porównaj oferty dotyczące kredytów hipotecznych z różnych banków. Jeśli potrzebowałbyś skorzystać z usług rzeczoznawców majątkowych, to zajrzyj na stronę wycenanabank.pl. Dzięki niej będziesz mógł skorzystać z usług profesjonalnych rzeczoznawców z kilkunastoletnim doświadczeniem.